What is K1000-16/32 Multi Channels Gas Pollution Monitoring Controller
About this Item
Details
Company Profile
Price
Min. Order Reference FOB Price
Sepcifications
  • Warranty 1 Year
  • Brand Kelisaike
  • Customized Both
  • Portable Non Portable
  • Gas LPG
  • Type Controller
  • Transport Package Carton
  • Specification 483*300*177(mm)
  • Trademark KELISAIKE
  • Origin Nanjing, China
  • Detector Connection Type Combustible, Toxic and O2
  • Supportable 4 Detectors / Probes
  • Output Signal / Interface RS485 Communication
  • Extra Electric Control Device Relay Output
  • Input Signal 4-20mA
  • Voltage 220V AC/50-60Hz(Customized)
  • Display LED
  • Power Supply for Detector 24V DC
  • Accuracy 0.1%(F.S)
Product Description
Learn More
LPG Gas Detector Controller Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 1 Set 1 Set 1 Set 1 Set
Quality Control
Management System Certification ISO45001:2018, ISO14001 - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM - - - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Warranty: 1 Year;
Brand: Kelisaike;
Customized: Both;
Portable: Non Portable;
Gas: LPG;
Type: Controller;
Input Signal: 4-20mA;
Display: LED;
Accuracy: 0.1%(F.S);
After-sales Service: 24 Hours Online Service;
Brand: Chd;
Customized: Customized;
Gas: O2;
Type: Electrochemical Gas Analyzer;
Lnstrument Accuracy: ±1%;
Temperature Control Accuracy: ±1℃;
Display: English Display;
Power Supply: 100V-240V AC 50-60Hz;
Service Ambient Temperature: -20℃~+55°C;
Brand: Chd;
Customized: Customized;
Gas: O2;
Lnstrument Accuracy: ±1%;
Display: English Display;
Lnstrument Accuracy: ±1%;
Lnstrument Accuracy: ±1%;