What is 9V Power Relay /High Power Relays (JQX30F/JQX-12F)
About this Item
Details
Company Profile
Price
Min. Order Reference FOB Price
Sepcifications
  • Theory Power Relay
  • Usage Power Relay
  • Phase 1
  • Electricity Type Ac
  • Number of Pole 1
  • Load High Power Relay
  • Protective Characteristics Open Relay
  • Action Principle Electronic Type
  • Size Miniature
  • Type Power Relay
  • Transport Package Standard Export Cartons
  • Specification UL RoHS CCC CE TUV
  • Trademark Clion
  • Origin Zhejiang China (Mainland)
  • Model Jqx30f/Jqx-12f
  • Dimension(Mm) 40X51.5X35.6
  • Contact Material Silver Alloy
  • Terminal Type Plug-in /Flange
  • Nominal Coil Power 2W 4va DC2.5W
  • Description 30A 250VAC
Product Description
9V Power Relay /High Power Relays (JQX30F/JQX-12F) Characteristic 1,High-Power Relay 2,Long Life 3,High contact load Specification Packing &Delivery Qualification Certification Production facilities Laboratory About US NCR, as ...
Learn More
Power Relay Comparison
Transaction Info
Min Order 10,000 Pieces 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Piece
Quality Control
Management System Certification ISO9001:2015, ISO45001:2018, ISO14001 - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays, one month, 1-3 months
Off Season Lead Time: within 15 workdays, one month, 1-3 months
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Theory: Power Relay;
Usage: Power Relay;
Phase: 1;
Electricity Type: Ac;
Number of Pole: 1;
Load: High Power Relay;
Size: Miniature;
Type: Power Relay;
Model: Jqx30f/Jqx-12f;
Dimension(Mm): 40X51.5X35.6;
Description: 30A 250VAC;