What is Emerson Vertiv R48-3200e Rectifier Module 3200W Telecom Power Supply
About this Item
Details
Company Profile
Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Usage Workstation, Server, Other
  • Type Telecom Power
  • Condition New
  • Transport Package Carton
  • Trademark vertiv Emerson
  • Origin China
  • Brand Emerson/Vertiv
  • Size 4.2*8.5*25.3cm
  • Use Telecommunications
  • Network 3G, 4G
  • Output 48V 50A
  • Weight 3.5kg
  • Warranty Time 1year
Product Description
Product Description Specification item value Model Number Vertiv R48-3200E Type Telecom Power Place of Origin China Brand Name vertiv Emerson Use telecommunications Model Number Emerson/Vertiv R48-3200E Warranty Time 1year Network 3G,4G Brand Emerson/Vertiv Output 48V 50A size 4.2*8.5*25.3cm weight ...
Learn More
Rectifier Module Comparison
Transaction Info
Min Order 1 pieces 100 Pieces 1 Piece 1 Piece 1 Piece
Quality Control
Product Certification - CE, ISO, RoHS ISO CE, ISO CE, ISO, CCC
Management System Certification - ISO9001:2015, ISO14001 - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model ODM, OEM ODM, OEM - - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Type: Telecom Power;
Condition: New;
Brand: Emerson/Vertiv;
Size: 4.2*8.5*25.3cm;
Use: Telecommunications;
Network: 3G, 4G;
Output: 48V 50A;
Weight: 3.5kg;
Warranty Time: 1year;
Usage: Telephone, Computer, Workstation, Server, Mobile phone;
Type: Wireless;
Support Network: Ethernet;
Information content: Data;
IDC Terminal: 22-26 AWG;
Insert Pin: Phosphor Bronze Pin with Golden Plated;
Gender: Female Rj11;
Material: PC UL 94V-0;
Termination: 90 Degree Toolless;
Wiring Mode: T568A/T568b;
Usage: Telephone, Computer, Workstation, Mobile phone, Laptop;
Type: Wired;
Support Network: Ethernet;
Single-User Capacity: 13000~20000;
Power Consumption: 550W;
Weight: 10kg;
Trunk Port: Max 60CH FXO, 24e1/T1, 20bri;
The Number of Meeting Channels: Maximum 2000 Participants, up to 660 Venues, and U;
Type: Wired;
Information content: Data;
Single-User Capacity: 15000~20000;
Power Consumption: 550W;
Weight: 10kg;
Power Consumption: 550W;