What is GSHWT010A1Q 10W Fast Charger Wireless Charger module Transmitter IC PCBA
About this Item
Details
Company Profile
Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Metal Coating Copper
  • Mode of Production SMT
  • Layers Single-Layer
  • Base Material CEM-1
  • Certification No
  • Customized Non-Customized
  • Condition New
  • Transport Package Carton Box
  • Specification 57*35*48
  • Trademark INJONIC
  • Origin China
  • Shipping FedEx/UPS/DHL/BY AIR/BY SEA
Product Description
Datasheet Project Specification GSHWT010A1Q Wireless charging standard Compatible with BPP/EPP/iPhone 7.5W,Samsung10W Input voltage 5V2A 9V1.67A Output power 5W 7.5W 10W Charging distance 2-7mm Horizontal shift degree of freedom ±10mm Charging efficiency 79% Working ...